Milyen felületekhez optimális választás a 10 cm-es homlokzati hungarocell?

A szigetelés vastagságának meghatározása egy nagyon fontos kérdés, amit előre meg kell határozni, mielőtt belefognánk a projektbe. A tervezéshez érdemes mindenképpen szakember segítségét is igénybe venni, ugyanis egyáltalán nem mindegy a végeredmény szempontjából az, hogy milyen hőszigetelést alkalmaztunk, s milyen rétegvastagságban. Ebben a blogbejegyzésben a 10 cm-es homlokzati hungarocell jelentőségét igyekeztünk könnyen érthető formában megfogalmazni.

 

Miért jó a hőszigetelés, és milyen anyagok állnak rendelkezésre?

A szigetelés fontossága egyre csak növekszik, mégpedig azért, mert az energiahatékonyság kérdése elsőrendűvé nőtte ki magát az utóbbi években. A hőszigeteléssel energiát, s ennek köszönhetően pénzt tudunk spórolni, komfortosabbá tehetjük vele az épületet, hiszen könnyen kialakíthatjuk és meg is őrizhetjük benne azt a hőmérsékletet, amely komfortos számunkra.

Emellett egy megfelelően kialakított szigetelés értéknövelő tényező is az ingatlan esetében, s még ahhoz is hozzájárul, hogy ne következzen be állagromlás idő előtt, hiszen óvja a falazatot, s így a teljes szerkezetet is.

Egy ideális szigetelőanyagnak a hővezetési képessége alacsony, az anyagsűrűség viszont nagy, emellett pedig nagyon jól képes megtartani a beltér hőmérsékletét. A polisztirol, vagy más néven hungarocell szigetelés teljes mértékben megfelel ezeknek az elvárásoknak. Többféle változata létezik, amelyek különböznek egymástól több tulajdonságban is, ilyenek például a nedvességgel szembeni ellenálló képesség, valamint a terhelhetőség. Éppen emiatt mindig a felhasználási céloknak megfelelően kell kiválasztani az optimális változatot.

Milyen vastag legyen a szigetelés?

Az, hogy milyen vastag szigetelést javasolt alkalmazni, több dolog függvénye, de érdemes azzal is tisztában lenni, hogy ebben a kérdésben az ajánlások sokat módosultak az utóbbi időszakban. Az irány a komolyabb méretek felé halad, így ma már az 5 cm-es homlokzati szigetelés nem jellemző, de egy passzívháznál elérheti a 30 cm-t is. 

Az ideális vastagság függ az épület paramétereitől, mint amilyen például a falazat és a szerkezet, de ugyanilyen fontos az is, hogy milyen anyagot alkalmazunk, az épület melyik részein tesszük ezt, illetve mekkora megtakarítást szeretnénk elérni a szigetelés kialakításával. 

Önmagában csak a vastagság nem fogja növelni a takarékosság mértékét egy bizonyos szinten felül, ezért nem helyes aszerint gondolkodni, hogy minél vastagabb legyen a szigetelőréteg. Egyrészt ez csak megdrágítja oly mértékben a projektet, hogy reménytelen lesz a megtérülésre számítani, másrészt pedig olyan problémákhoz is vezethet, hogy nem lesz kellően stabil, ezért például egy viharos szélnek nem tud majd ellenállni.

Mikor jó a 10 cm-es homlokzati hungarocell?

A különböző típusok mellett a polisztirol eltérő vastagságban áll a vásárlók rendelkezésére. A RAVATHERM XPS 300 WB hőszigetelő lemez 10 cm-es vastagságban is elérhető, különleges érdes felületének köszönhetően kiváló tapadást biztosít különféle felületekhez. Ez az a vastagság, aminek kifejezetten jó az ár-érték aránya, emiatt homlokzatok esetén nagyon jó választásnak bizonyul.

Többféle falazathoz is remekül passzol, még az Ytong, a Porotherm, a Leier és az OSB falakra is használhatjuk. Nem jelent problémát, ha az épület már enyhén szólva sem mai darab, szóval alkalmazzuk bátran! Nálunk, az ujhazbodrogi.hu kínálatában az épület többi részére is beszerezhető az ideális vastagságú és anyagú hőszigetelés, érdemes megtekinteni minden lehetőséget.